ARSENAL DRŽI KORAK Tobdžije petardom ispratile Kristal Palas

Fudbaleri Arsenala su na svom Emirejtsu porazili Kristal Palas s 5:0 i niz od tri poraza u dva takmičenja ostavili iza sebe.

Defanzivac Gabrijel Magaljaeš je neočekivano bio napadački lider tima u prvom poluvremenu.

Prvo je korner Deklana Rajsa iz 11. minuta pretvorio u pogodak, a zatim je i u 37. bio akter akcije koja je na kraju ipak upisana kao autgol golmana Dina Hendersona.

U 59. minutu Gabrijel Žezus je bio u ulozi asistenta, dok je Leandro Trosar izbjegao ofsajd zamku i pogodio za 3:0, da bi u nadoknadi vremena Gabrijel Martineli, koji je u igru ušao u 69. minutu, sa dva pogotka dobro zagrijao navijače Tobdžija na tribinama.

Arsenal je tako ponovo na tabeli preskočio Aston Vilu i sada je treći sa 43 boda, koliko ima i tim iz Birmingema, ali i Mančester Siti sa utakmicom manje na mjestu broj dva. Lider je Liverpul koji takođe ima susret minusa i 45 bodova.