(FOTO) HAVERC ZVIJEZDA VEČERI Arsenal ubjedljiv za 1. mjesto na tabeli

Fudbaleri Arsenala savladali su Brajton u gostima rezultatom 3:0 u meču 32. kola Premijer lige.

Arsenal

Na Ameksu je okončan program engleskog šampionata u subotu, gdje je Arsenal stigao sa po dvije pobjede, remija i poraza na posljednjih šest posjeta.

Tobdžije su povele u 33. minutu kada je Bukajo Saka realizovao penal. To je bio njegov 17. gol ove sezone u svim takmičenjima, pored čega ima i 13 asistencija za prvu sezonu u karijeri u kojoj je učestvovao u 30 golova.

Ipak, zvijezda večeri nije bio on nego Kai Haverc. Gosti su na pauzu otišli sa minimalnom prednošću i u nastavku pokazali zašto imaju niz od 39 mečeva bez poraza kada prvo poluvreme okončaju u vođstvu.

Kai Haverc je u 63. minutu duplirao prednost i to je njegov deveti pogodak u karijeri u Premijer ligi, što je ujedno i njegov najbolji učinak na Ostrvu.

Dodao je tome i asistenciju za Trosara koji je u 86. minutu istrčao i postigao gol kojim je postavljen konačan rezultat protiv njegovog bivšeg kluba.

Arsenal je sa ova tri boda ponovo prestigao Liverpul na vrhu. Ekipa Mikaela Artete ima bod više, ali i utakmicu više pred sutrašnji derbi na Old Trafordu između Mančester junajteda i Liverpula.

Brajton je 10. i u narednom kolu gostuje Barnliju, dok će Arsenal ugostiti Aston Vilu, piše B92.