(VIDEO) TOBDŽIJE NA VRHU Arsenal je ponovo lider u Premijer ligi Engleske

Arsenal je ponovo lider u Premijer ligi Engleske.

Arsenal

Izabranici menadžera Mikela Artete osvojili su sva tri boda na gostovanju Vulverhemptonu pobjedom od 2:0, pa su sa 74 boda, doduše i uz utakmicu više, ispred Mančester Sitija i Liverpula.

Nije bilo lako igračima Arsenala da zaborave srijedu i eliminaciju iz Lige šampiona od Bajerna.

Ako su tada izgubili sa 1:0, sada su slavili sa 2:0 i dali sebi novu priliku da dođu do trofeja. Nije to bilo lako ostvareno, a presudio je gol Leandra Trosara u posljednjem minutu prvog dijela.

Prije toga, vidjeli smo po jednu priliku na obje strane, za Deklana Rajsa u 20. minutu, potom i Žoaoa Gomeša na drugoj strani na isteku pola sata igre.

I onda, taj momenat odluke, Gabrojel Žezus je proigraao Belgijanca Trosara, a on je preciznim udarcem poslao loptu pod prečku za 0:1.

Konačno, sve je bilo riješeno u petom minutu nadoknade drugog poluvremena kada je Martin Edegor pogodio za konačnih 0:2, objavio je B92.