PODJELA BODOVA NA ENFILDU Liverpul i Siti odigrali neriješeno u finalu Premijer lige, pobjednik kola Arsenal

Fudbaleri Liverpula i Mančester sitija remizirali su na "Enfildu" rezultatom 1:1, u derbi meču 28. kola engleske Premijer lige.

Start nad Fodenom

Utakmica na “Enfildu” donijela nam je dva različita poluvremena, odnosno dvije različite slike na terenu. U prvom dijelu meča je znatno bolji tim na terenu bio Mančester siti koji je i poveo pogotkom Džona Stounsa u 23. minutu, da bi početkom drugog jedna glupost Nejtana Akea u potpunosti okrenula momentum susreta i označila početak dominacije Liverpula.

Na kraju je derbi kola Premijer lige, koji je u potpunosti opravdao ovaj epitet sadržajem, završen rezultatom kojem se najviše obradovao Arsenal, pošto je ovaj remi izacio Tobdžije na čelo tabele engleskog šampionata nakon 28. runde.

Ekipa Mikela Artete baš kao i Redsi ima 64 boda, dok je Siti treći sa bodom manje. Na sve to već u 30. kolu nas čeka međusobni okršaj Grđana i Arsenala na “Etihadu” i nema sumnje da nas očekuje novi fudbalski spektakl ali i generalno luda šampionska trka utroje.

Imaće oba tima za čime da žale, pošto su u završnoj trećini meča propustili šansu da dođu i do sva tri boda.

Najveću za domaćina je propustio Ruben Dijaš koji je u 62. minutu poslao loptu pored gola u situaciji jedan na jedan sa rezervnim golmanom Građana Stefanom Ortegom, koji je nešto ranije ušao u igru umjesto povrijeđenog Edersona. Na drugoj strani je u 88. minutu Jeremi Doku pogodio stativu, udarcem iskosa sa sedam-osam metara. Kada se sve sabere i oduzme, na kraju možda i najpravedniji ishod meča koji su mnogi okarakterisali kao “finale Premijer lige, prenosi Sportal.