(FOTO) UPRKOS ODUZIMANJU BODOVA Everton trijumfovao nad Brentfordom i osigurao opstanak u Premijer ligi

Fudbaleri Evertona još jednom su potvrdili da su u odličnoj formi i nakon pobjede nad Liverpulom u prošlom kolu, danas su na svom ”Gudisonu” savladali i Brentford rezultatom 1:0.

U sezoni prepunoj turbulencija što je uključivalo povrede, lošu formu, oduzimanje bodova, pa vraćanje dijela istih, Everton je opstao u elitnom rangu i na miru mogu da odigraju preostale tri utakmice.

Njih Luton koji je prvi ispod “crte” više ne može da stigne imajući u vidu da zaostaju 11 bodova za “karamelama”. Momenat odluke možda i nije sam pogodak koliko detalj iz 51. minuta kada je Džordan Pikford nestvarnom reakcijom spasio gol poslije prilike Ajvana Tonija.

To se odrazilo na događaj koji je uslijedio devet minuta kasnije. Tada je Idrisa Gana Gej natrčao na loptu i pogodio mrežu Flekena.