HALAND DONIO NOVU POBJEDU Siti minimalcem na svom stadionu stigao do vrlo važna 3 boda

Prvi od dva zaostala meča Premijer lige tokom radne nedjelje nije obilovao golovima, ali je zato ispisana istorija. I naravno da je to opet učinio Erling Haland.

Mančester siti je u odloženom meču 18. kola Premijer lige porazio Brentford 1:0, a jedini gol djelo je upravo Norvežanina. Pogodak je poseban iz jednog razloga.

Haland do sada u PL nije postizao gol samo protiv “pčelica” od svih ekipa protiv kojih je igrao, što je sada konačno ispravio i tako ušao u društvo Harija Kejna. Engleski napadač je dao gol protiv svakog od 32 tima sa kojima je odmjeravao snage, dok je Erling to učinio protiv 21 kluba!

Prvo poluvrijeme možda je bilo i sadržajnije od drugog pošto su prilike imali Fil Foden, Bernardo Silva i Oskar Bob na jednoj i u dva navrata Frenk Onjeka na drugoj strani, međutim Mark Fleken i Ederson su sve uspjeli da zaustave.

Tek u 71. minutu led je probijen, Hulijan Alvarez je upisao asistenciju, a Haland sa distance riješio pitanje pobjednika!

Mogao je i u 80. do drugog gola, čak ga je i postigao, ali je zbog minimalnog ofsajda u kom se našao Kajl Voker pogodak poništen. Do kraja meča i Foden je još jednom bio neprecizan, piše Telegraf.

Mančester siti je ovom pobjedom pretekao Arsenal na drugom mjestu tabele i sada ima 56 bodova, jedan manje od lidera Liverpula. Brentford je 14. sa 25 osvojenih poena.