(VIDEO) NOVI KIKS GRAĐANA Emeri nadmudrio Gvardiolu, Siti nemoćan na "Vila Parku"

Ako ste se pitali da li je Aston Vila najprijatnije iznenađenje Premijer lige ove sezone, sada ste definitivno dobili odgovor. Tim Unaja Emerija je odigrao u transferu i srušio Mančester siti na Vila parku – 1:0 (0:0).

Rezultatski ne toliko ubjedljivo, ali igrački je Vila pregazila aktuelnog šampiona u fantastičnoj atmosferi, pa je samo zahvaljujući raspoloženom golmanu Sitija Edersonu Moraešu na kraju viđen “samo” minimalac.

Svakako, toliko bitan za Vilu da je preskočila baš Građane na trećem mjestu na tabeli Premijer lige i pokazala da će biti legitimni kandidat za mjesto u Ligi šampiona, a možda i nešto više jer je od lidera Arsenala na četiri boda, a dva od Liverpula, piše Sportal.

Čovjek odluke bio je Leon Bejli golom u 74. minutu, uz mnogo sreće. Momak sa Jamajke je i prije toga bio najopasniji po gol Sitija, da bi povukao jednu kontru i uz “pomoć” Rubena Dijaša slomio Edersona.

Pre i posle toga je postojala samo Vila, uz izuzetak jedne prilike Erlinga Brauta Halanda, kada je u istom napadu dva puta bio pred mrežom, ali mu se isprečio fantastični Emilijano Martines. Taj detalj iz 11. minuta je bio sve od izabranika Pepa Gvardiole, koji nisu ličili na sebe.

Da li zbog toga što nije igrao Rodri, pored još Dokua i Griliša? Nismo sigurni, ali je činjenica da je Španac kičma tima i jedini koji nema dostojnu zamenu, a u prilog tome ide podatak da je izgubio i treći put bez njega u nizu. I to u trenutku kada četiri meča ne zna za pobedu u prvenstvu, pa je sada na minus šest u odnosu na Arsenal.

Podatak da je Ederson imao šest odbrana, da je Daglas Luiz pogodio stativu, a na sve to da je u polju bio bezopasan, govori da Siti ove večeri nije imao ama baš nikakvu šansu da izbegne poraz na Vila parku.

A na sve to je Gvardiola prvi put doživeo da njegova ekipa primi 13 udaraca u prvom poluvremenu i to u 535 meču, računajući mandate u Bajernu i Barselonu.