KATASTROFA BRAJTONA Votkins i Vila su nemilosrdni

Fudbaleri Aston Vile savladali su ekipu Brajtona sa ubjedljivih 6:1, u okviru sedmog kola engleske Premijer lige.

Centralna figura domaćih bio je fenomenalni Oli Votkins, koji je postigao het-trik, a već u prvom poluvremenu bilo je riješeno pitanje pobjednika.

Već u 14. minutu Votkins je načeo mrežu gostiju, da bi sedam minuta kasnije isti igrač povisio na 2:0.

Pet minuta kasnije, Estupinjan je autogolom riješio pitanje pobjednika, s obzirom da je na semaforu stajalo 3:0.

Uspio je rezervista Ansu Fati da smanji u 50. minutu, ali je u 65. Votkins ponovo pogodio. Upisao je Votkins i asistenciju u 85. minutu, kada je asistirao za Remzija, a bi konačnih 6:1 postavio Daglas Luiz, piše Telegraf.

Ovom pobjedom, Vila je dospjela na treće mjesto sa 15 bodova, koliko ima i Brajton na četvrtom mjestu.