MITROVIĆ KREIRAO POBJEDU FULAMA Brajton "rutinirao" Lutona, dobar meč Evertona i Vest Hema

Odigrano je još četiri utakmice prvog kola Premijer lige, a u njima smo mogli da vidimo mnogo uzbuđenja.

Aleksandar Mitrović

Ono što je najbitnije, Aleksandar Mitrović se vratio u stilu. Dobio je šansu sa klupe protiv Evertona u 60. minutu i nakon što je dobio udarac i zabrinuo sve, stisao je zube, nastavio meč i kreirao pobjedonosni gol Fulama za 1:0.

Odlično je proigrao Andreasa Pereiru, a ovaj poslao povratnu ka Ridu koji je imao lak posao. Biće veoma zanimljiva borba za mjesto startera u Fulamu između Aleksandra Mitrovića i Raula Himenesa.

Takođe, Brajton je rutinskom pobjedom od 4:1 protiv novajlije Lutona pokazao da je pred njim još jedna sjajna sezona. Golove za “Galebove” postigli su Soli Marč, Žoao Pedro sa bijele tačke, Adingra, i Evan Ferguson koji je iskoristio šansu sa klupe, a debitantski gol za Luton postigao je Karlton Moris sa bijele tačke.

Odlično je igrao Brajton, konstantno imao incijativu, a djeluje kao da je Luton imao sreće što poraz nije bio još ubjedljiviji.

Solidan meč gledali smo i na “Vitaliti” stadionu, gdje su Bornmut i Vest Hem odigrali neriješeno, 1:1. Prvo je Vest Hem došao do gola kada je Boven pogodio sa ivice kaznenog prostora početkom drugog poluvremena, a Solanke je naplatio bolju igru domaćina i u 82. minutu postavio konačnih 1:1, navodi Sportal.

Pobjedom je u sezonu ušao i Kristal Palas. Istina da je ona bila minimalna, ali tri boda je tri boda. Povratnika u Premijer ligu Šefild Junajted srušio je Odson Eduard u drugom poluvremenu.