(VIDEO) PETROVIĆ POKLEKAO NA KRAJU Čelsi prokockao 3 boda protiv Šefilda u nadoknadi

Fudbaleri Čelsija i Šefild junajteda remizirali su 2:2 u meču 32. kola Premijer lige na "Bramal lejnu".

Igrači Čelsija slave

Tijago Silva je u 11. minutu doveo u prednost Čelsi, ali se Džejden Bogli potrudio da se na pauzu ode sa neriješenim rezultatom.

Gol za novo vođstvo Čelsija postigao je u 66. minutu Noni Madueke na asistenciju Kola Palmera. Bio je to 14. put ove sezone da su u golu učestvovala dvojica fudbalera “plavaca” mlađa od 22 godine. Više ih ima samo Lids iz sezone 1999/00 (20).

To je trebalo da bude i gol odluke, ali je Oliver Mekbarni iskoristio opuštanje protivnika i na asistenciju Arčera postigao gol u trećem minutu nadoknade. Mogao je u toj situaciji bolje da reaguje srpski golman Đorđe Petrović koji je svih 90 minuta proveo na golu gostujuće ekipe.

Na kraju su igrači Čelsija bili ti koji su morali da se grčevito brane i spriječe “oštrice” da im urade ono što su oni u prošlom kolu Mančester junajtedu, piše B92.

Čelsi je na devetom mjestu sa tri boda zaostatka u odnosu na Njukasl koji tek treba da odigra svoj meč. Šefild je stigao do 16. boda u sezoni, ali ostaju na posljednjem mjestu.

U narednom kolu Čelsi igra protiv Evertona, dok će Šefild na gostovanje Brentfordu.