Liverpul preokretom do pobjede: Život Fulama bez Mitrovića nije lak, siloviti Brajton zasjeo na čelo Premijer lige

Redsi su preokrenuli protiv Bornmuta na „Enfildu“, Brentford razbio Fulam u Londonu, Brajton zasJeo na čelo tabele.

Igrači Liverpula slave gol

Liverpul je poslIJe preokreta slavio prvu pobJedu u sezoni, na domaćem terenu protiv Bornmuta, i pored činjenice da su od 58. minuta imali igrača manje 3:1.

Gledaoci na „Enfildu“ se još nisu ni smJestili na svoja mJesta, a Bornmut je poveo, poslIJe grube greške odbrane Liverpula odlično je reagovao Semenjo – 0:1. Prethodno, u prvom minutu je gostima već poništen pogodak zbog ofsajda.

Te dvIJe situacije ražestile su Jirgena Klopa, koji je vidIo da je vrag odnIo šalu. Već u sedmom minutu Redsi su mogli da izjednače, Van Dajk je glavom uputio udarac, lopta je pogodila prečku. U 18. minutu domaći su tražili jedanaesterac, nisu ga dobili, iako se činilo da je Žota bio fauliran u protivničkom šesnaestercu.

Koliko je opasan Portugalac je pokazao deset minuta kasnije, fantastično se snašao na sedam metara od gola, pored dvojice čuvara primio je loptu, namJestio je sebi na volej i Neto je bio nemoćan – 1:1. U 36. minutu bez ikakve potrebe, gotovo na ivici šesnaesterca, Rotvel je skrivio penal. Salahov udarac sa bijele tačke odbranio je Neto, ali je Egipćanin natrčao na loptu i sa pet metara uspio je da ispravi svoju grešku – 2:1.

Činilo se da će Redsi imali problema posle 58. minuta, kad je Mekalister zbog neopreznog i nenamjernog starta na Kristiju dobio direktan crveni karton. Ipak, i sa igračem manje Liverpul je imao odgovor, svojim drugim golom Žota je riješio sve dileme – 3:1.

Fulam je ostao bez Aleksandra Mitrovića, i to je očigledno ostavilo posljedice na klub iz Londona, koji je na svom terenu ujbedljivo poražen od Brentforda – 3:0.

Fulam se nije najbolje snašao u prvom poluvremenu meča protiv Brentforda. Moraće da se navikava tim iz Londona na život bez Aleksandar Mitrovića, koji je poslije sage ipak potpisao za saudijski Al Hilal. Početak tog života nije bio dobar, gosti su odigrali sjajno poluvrijeme, koje je u finišu golom krunisao Visa, u 44. minutu.

Presudni momenat dogodio se u 66. minutu, kad je Rim skrivio jedanaesterac, ujedno dobio i drugi žuti karton. Mbuembo je iskoristio penal, a potom je Brentford sa igračem više mirno priveo meč kraju. Za Fulam je sve vrijeme na terenu bio srpski reprezentativac Saša Lukić.

Brajton, koji će ove sezone premijerno nastupati u grupnoj fazi Lige Evrope, zabilježio je i drugi trijumf u Premijer ligi. Poslije pobjede na domaćem terenu protiv Lutona, uslijedio je i prvi na strani, protiv Vulverhemptona – 4:1.

Gosti su poveli u 15. minutu, kad je Estupinjan proigrao Mitomu, a Japanac je pogodio mrežu domaćina. Samo što je počelo drugo poluvreme, Mitoma se revanširao Estupninjanu, a ovoga puta Ekvadorac je lako pogodio za 2:0, navodi Sport klub.

Nije se Brajton na tome zaustavio, već u 51. minutu potvrdili su pobjedu poslije famtastične kontre, koja je završena asistencijom Ensisa i rutinskom realizacijom Solija Mardža sa 12 metara.

Samo četiri minuta kasnije identična akcija, identični akteri, druga asistencija Ensisa, drgi gol Mardža. Do kraja meča domaći su samo postigli utješni pogodak preko Hvanga u 61. minutu.