GAZE KA LIGI ŠAMPIONA Đirona novim trijumfom prestigla Barselonu

Fudbaleri Đirone savladali su Las Palmas u gostima sa 2:0, u utakmici 33. kola španske La Lige.

Katalonci su sada izbili na drugo mjesto sa 71 bodom, jednim više, uz meč više, od Barselone, ali ono što je još važnije je da su napravili ogroman korak ka plasmanu u Ligu šampiona i trebalo bi da se desi neviđeno čudo u preostalih pet kola pa da oni skliznu na peto mjesto.

Las Palmas je sa 37 bodova na bezbjednoj 13. poziciji.

Današnja utakmica je obilježena penalima, a počela je sa dva promašena.

Najprije je golman Đirone Gazaniga u osmom minutu zaustavio udarac Ramireza sa bijele tačke, a potom je i čuvar mreže Las Palmasa Alvaro Valjes odbranio šut sa 11 metara Dovbiku, ali nije imao sreće, pošto je Lopez pokupio “otpadak” i pospremio ga u mrežu, za 0:1.

Treći jedanaesterac na ovoj utakmici, drugi za goste, dosuđen je u 57. minutu. Najbolji strijelac lige Dovbik se nije uplašio zbog očajnog šuta iz prvog poluvremena, preuzeo je odgovornost i ovaj put matirao Alvara Valjesa, za 0:2.

Bio je to i konačan rezultat ovog susreta, iako je domaćin bio jako opasan u finišu, ali nije uspio da dođe makar do jednog gola, navode Sportske.