(FOTO) BREJK SUBOTIČANA U NOVOM SADU Spartak srušio Vojvodinu u prvom meču finala ABA 2 lige

Košarkaši Spartaka iz Subotice napravili su značajan korak ka plasmanu u ABA ligu, pošto su u prvoj utakmici finala ABA 2 lige u gostima savladali Vojvodinu rezultatom 74:73 (27:20, 13:10, 17:19, 17:24).

Subotičani su u Novom Sadu slavili sa jednim poenom razlike, što obećava veliko uzbuđenje u revanš meču velikog finala.

Većim dijelom uvodne četvrtine timovi su bili izjednačeni i mijenjali su se u vođstvu, ali su posljednja dva minuta u potpunosti pripala gostima, koji su taj dio igre okončali serijom 7:0, pa je rezultat poslije deset minuta meča bio 27:20 za Subotičane.

Tokom druge četvrtine domaći košarkaši nijednom nisu uspjeli da vrate prednost, već se njihov minus kretao između pet i 11 poena razlike, a na poluvremenu je na semaforu pisalo 30:40 u korist Spartaka.

Subotičani su bolje otvorili i treću četvrtinu, pa su u uvodnim minutima drugog poluvremena u nekoliko navrata imali maksimalnih +13. Ipak, završnica tog kvartala pripala je Vojvodini, koja je uspjela da istopi minus na jednocifrenu razliku, pa je rezultat uoči posljednjih deset minuta bio 57:49 za Spartak.

Uvodni period posljednje četvrtine pripao je”Golubovima”, koji su se vratili na dvocifrenu prednost, pa su sedam minuta prije kraja vodili 65:54. Ipak, tada je krenula rapsodija domaće ekipe, koja je na nešto manje od četiri minuta pre kraja stigla do izjednačenja (69:69). Ipak, igrači Vojvodine nisu imali snage da dođu do preokreta i na kraju su poraženi 74:73, što i nije toliko loše za njih s obzirom na to kako se kretao rezultat.