Emeri posložio kockice: Vila razbila Everton, Karamele užasno startovale

Fudbaleri Aston Vile lako su stigli do prvih bodova u novoj sezoni Premijer lige.

Ekipa iz Birmingema je kod kuće na Vila parku prosto pregazila Everton sa 4:0 (2:0).

Tako su se u potpunosti iskupili pred navijačima za težak poraz na startu sezone, na gostovanju Njukaslu (5:1).

Veliki dio posla igrači ekipe iz Birmingema uradili su u prvih 45 minuta kada su postigli dva gola.

Prvo je Džon Mek Gin u 18 minutu pogodio poslije gužve pred golom, da bi šest minuta kasnije iz penala Daglas Luiz povisio na 2:0.

Pred kraj prvog dijela, u 38. minutu, poslije sudara glavom sa golmanom Emilijanom Martinezom, van terena je morao da izađe napadač Evertona Dominik Kalvert-Luin.

Aston Vila nije stala, u nastavku je još pojačala i stigla do nova dva pogotka.

Prvo je Leon Bejli u 51. minutu pogodio za 3:0, da bi ubjedljivu pobjedu potvrdio Džon Duran u 75. minutu, navodi B92.