VATROMET NA OSTRVU Siti rutinski sa Šefildom, Vila nakon drame sačuvala domaći teren

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Šefild junajted sa 2:0 u meču 20. kola Premijer lige.

Akutelni šampion nije imao problema sa “oštricama” i stigao je do sigurnog trijumfa na “Etihadu”.

Povela je ekipa Pepa Gvardiole u 14. minutu kada je Rodri pogodio mrežu gostiju preciznim udarcem sa distance.

Siti je duplirao prednost u 61. minutu kada je Foden asistirao, a Hulijan Alvarez postigao pogodak za “građane”.

U veoma uzbudljivoj utakmici Aston Vila je savladala Barnli sa 3:2.

Povela je Vila u 28. minutu golom Leona Bejlija, a samo dva minuta kasnije gosti su izjednačili pogotkom Zekija Amdunija. Domaćin je vratio vođstvo do kraja prvog dijela, a publiku na “Vila parku” razgalio je napadač Musa Dijabi.

Stvari su se naglo pogoršale za Barnli kada je Sander Berge dobio drugi žuti karton u 56. minutu, a gosti ostali sa desetoricom.

Nije se predao Barnli poslije isključenja Bergea. Uspjeli su gosti da izjednače golom Lajla Fostera 20 minuta prije kraja utakmice, ali je pobjedu Vili donio Daglas Luiz iz penala u 89. minutu.

Vulvsi su bili ubjedljivi na svom terenu i ostvarili pobjedu protiv Evertona rezultatom 3:0.

Poveli su “vukovi” u 25. minutu. Poslije gužve u šesnaestercu Evertona najbolje se snašao štoper domaćih Maks Kilman.

Vulvsi su trijumf potvrdili u prvih 15 minuta nastavka, a mrežu Evertona pogodili suMateus Kunja i Krejg Douson.

Siguran domaćin bio je i Kristal Palasa koji je u Londonu bio bolji od Brentforda sa 3:1.

Poveo je Brentford poslije samo dva minuta preko Kina Luisa-Potera, ali su domaći stigli do preokreta. Izjednačio je Mišel Olise u 14. minutu, a vođstvo Palasu donio je Ebereči Ezešest minuta prije kraja prvog poluvremena. Konačan rezultat postavio je Olise svojim drugim pogotkom u 58. Minute, pišu Sportske.net.