Nastavio da teroriše golmane: Oli Votkins srušio "čekićare" i poveo Aston Vilu u novu borbu za Evropu

Fudbaleri Aston Vile pobijedili su kao domaćini ekipu Vest Hema rezultatom 4:1 u devetom kolu Premijer lige.

Aston Vila je bila mnogo bolja u prvom poluvremenu i nije dopustila mnogo šansi gostima iz Londona. Jedini pogodak u prvom dijelu pao je u 30. minutu kada je Oli Votkins odložio povratnu do Daglasa Luiza koji je sa 22 metra savladao Areolu za 1:0.

Mogao je i Votkins da se upiše u strijelce, poslije proigravanja Diabija šutirao je pored stative, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Još uzbudljivije bilo je u drugom poluvremenu, pošto je poslije nekoliko minuta Alvarez oborio Konsu i napravio penal, a precizan sa 11 metara ponovo je bio odlični Daglas Luiz za 2:0.

Ali, samo četiri minuta kasnije, u 56. Boven je uz mnogo sreće savladao Martineza. Šutirao je iskosa sa desne strane, loptu je zakačio Pau Tores i ona je otišla u kontra ugao za 2:1.

Vest Hem je nakon tog gola djelovao opasnije, krenuo je u ofanzivu, Zuma je imao solidan pokušaj glavom poslije kornera, ali je gađao preko gola.

I onda, u 74. minutu nevjerovatni Oli Votkins je riješio sve dileme oko pobjednika. Primio je jednu dugu loptu na lijevom boku, napravio biciklicu i poslao loptu pod prečku za 3:1.

Treći gol potpun je dotukao goste, iako je Dejvis Mojes pokušao izmjenama da se vrati u meč, ali je Vest Hem do kraja primio još jedan gol.

U 89. minutu akciju su izveli rezervisti, Tilemans je proigrao Leona Bejlija koji je maestralno savladao Areolu za ogromnih 4:1.

Aston Vila je sada peta na tabeli sa 19 bodova, samo dva manje od trenutnog lidera Mančester sitija, dok je Vest Hem deveti sa 14, prenose Sportske net.