Velika borba i iznenađenje: Vest Hem slavio u derbiju Londona (FOTO)

Fudbaleri Vest Hema pobijedili su Čelsi sa 3:1 (1:1) u drugom kolu Premijer lige i sada imaju četiri boda, dok Plavci ostaju na jednom.

Već u sedmom minutu Čekićari stižu do vođstva posle kornera Vord-Prausa, potpuno je sâm ostao Najef Ager, koji glavom postiže gol.

Tako su Plavci primili gol na svakoj od posljednjih 13 utakmica, potom su mnogo više držali loptu u nogama i došli su do izjednačenja u 28. minutu, kada je tinejdžer Karni Čukvuemeka, koji je posle gužve demonstrirao brzinu reakcije i šuta, te zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Bolji je bio Čelsi, ali je na drugoj strani Paketin šut okrznuo stativu. Veliku šansu u 43. minutu propušta Čelsi – Areola je odbranio penal Encu Fernandezu, a prethodno je Souček oborio Sterlinga.

Kažnjeni su Plavci za taj promašaj, u 53. minutu je Vord-Praus na svom debiju zabilježio i drugu asistenciju, a Mikail Antonio šalje loptu kroz noge Disasiju u mrežu.

Branio se Vest Hem, a u 68. minutu su ostali s desetoricom, zasluženo je Ager dobio drugi žuti karton.

Pritiskao je Čelsi – udarac Kolvila sa ivice kaznenog prostora završio je pored gola, da bi Mudrik u izglednoj poziciji loše zahvatio loptu.

Finiš je bio buran, Sančez je odbranio sjajnu šansu Fornalsa, a na drugoj strani je Areola izvukao loptu iz ugla nakon što joj je Souček promijenio smer poslije udarca Maduekea.

Tačku na utakmicu u 95. minutu stavio je Lukas Paketa iz jedanaesterca, koji je prethodno skrivio Kaisedo oborivši Emersona.