(FOTO) Vukovi slavili i protiv Brentforda: Zapažena uloga Petrovića u pobjedi Čelsija u gradskom derbiju

Fudbaleri Čelsija savladali su na domaćem terenu ekipu Kristal Palasa rezultatom 2:1.

Izabranici Maurisija Poketina uspjeli su da se vrate na pobjednički kolosijek, te poslije poraza od Vulverhemptona upisali trijumf nad gradskim rivalom.

“Plavci” su poveli već u 13. minutu kada je Mihajlo Mudrik poslije lijepe akcije i dodavanja Gusta matirao nemoćnog Hendersona.

Reprezentativac Srbije Đorđe Petrović imao je značajan udio u pobjedi svog tima, ali ništa nije mogao u prvom minutu nadoknade vremena kada je Mihael Olise doneo izjednačenje Palasu.

Čelsi je nastavio sa terenskom inicijativom koja mu je i donijela pogodak u 77. minutu, ali on je poništen poslije pregledanog VAR snimka zbog ofsajda Džeksona.

Ipak, domaćin je do trijumfa na kraju stigao zahvaljujući penalu koji je u pogodak pretvorio rezervista Noni Madueke u 88. minutu.

U isto vrijeme, Vulverhempton je lako trijumfovao nad Brentfordom u gostima rezultatom 4:1.

“Vukovi” su iskoristili lošu formu Brentforda koji je u razmaku od pola sata čak tri puta vadio loptu iz sopstvene mreže.

Prvo je u 13. minutu pogodio Mario Lemina, da bi već u sljedećem napadu prednost gostiju udvostručio Hi-Čan Hvang.

Uzvratile su “pčelice” u 16. minutu golom Joana Vise, ali je Hvang svojim drugim golom u 28. razdvojio ekipe na dva pogotka razlike.

Konačan rezultat u drugom poluvremenu postavio je Žan-Rikner Belegard koji se među strijelce upisao u 79. minutu susreta, prenose Sportske net.