NASTAVLJA SE AGONIJA ČELSIJA Brentford slavio na Stamford Bridžu

Fudbaleri Čelsija poraženi su na domaćem terenu od ekipe Brentforda rezultatom 2:0, u utakmici 10. kola engleske Premijer lige.

Taman kada je izgledalo da ekipa Maurisija Poketina polako ali sigurno podiže formu, uslijedio je poraz na “Stamford Bridžu” kojem se malo ko nadao.

Ekipa Tomasa Franka je nakon jednog kriznog perioda, gdje je u prethodnih šest mečeva osvojila svega tri boda, došla i do druge vezane pobjede kojom je na tabeli pretekla svog današnjeg rivala.

Junak današnje pobjede Brentforda bio je Brajan Mbeumo, koji je u 58. minutu asistirao za pogodak Itanu Pinoku, a zatim se u petom minutu nadoknade i sam upisao u strelce i potvrdio treću uzastopnu pobjedu popularnih Pčelica na stadionu Čelsija, navodi Sportal.

Bretnford je tako postao prva ekipa koja je Plavce tukla na njihovom stadionu u prve tri međusobne utakmice.