MUKE ZA POKETINA Sve duža lista povreda u Čelsiju (FOTO)

Menadžer Čelsija Maurisio Poketino bio je zadovoljan izdanjem tima tokom meča Liga kupa i trijumfa nad Brajtonom rezultatom 1:0.

Plavci su tako prekinuli niz od tri meča bez pobjede i postigli prvi pogodak u septembru, ali su po završetku susreta isplivali novi problemi jer su se na povrede požalili Ben Čilvel i strijelac Nikolas Džekson.

Čelsi još od ljeta ima veliki broj igrača koji nisu na raspolaganju Poketinu, što je argentinskom strategu znatno otežava posao. Igrači londonskog kluba bilježe rezultate koji su znatno ispod očekivanja, a bivši trener Sautemptona, Totenhema i Pari Sen Žermena vjeruje da bi ovaj trijumf morao da bude prekretnica za njegov sastav.

– Ova pobjeda je za nas veoma važna, prošli smo u narednu rundu iako tokom prethodnih utakmica nismo uspjeli ni da postignemo gol, a ni da trijumfujemo. Ovo mora da bude naša prekretnica. Vidio sam mnogo ohrabrujućih stvari, igrači se bore i daju sve od sebe. Bilo je krajnje vrijeme da nas krene – rekao je Poketino.

Džekson je postigao pobjedonosni pogodak u 51. minutu meča, poslije dodavanja koje je uputio vezista Kol Palmer. Doskorašnji napadač Viljareala izašao je u 87. minutu, kada je prvi put poslije oporavka na teren kročio Armando Broja, ali se i sam Džekson požalio na problem, pošto se osjetio bol u zglobu desne ruke.

Da nesreća ne ide sama pobrinula se činjenica da nelagodu u zadnjoj loži osjeća i lijevi bek Ben Čilvel. Defanzivac je izašao u nadoknadi, a ljekarski testovi će dati jasniju predstavu o stanju u kojem je reprezentativac Engleske, piše Sport klub.