(VIDEO) LIVERPUL SLAVIO Na teren se vratio i Stefan Bajčetić poslije TEŠKE POVREDE

Fudbaleri Liverpula slavili su kao domaćini protiv Totenhema rezultatom 4:2, u derbi meču 36. kola engleske Premijer lige.

Liverpul Vest Hem

Nakon dva meča bez trijumfa ekipa Jirgena Klopa se vratila na pobjednički kolosjek, u čemu joj je u mnogome pomogla užasna igra Totenhema koji se četvrtim uzastopnim neuspjehom praktično oprostio od plasmana u Ligu šampiona.

Liverpul je na svom “Enfildu” nadigrao goste iz Londona i za nešto manje od sat vremena igre došao do ogromnih 4:0. Ipak, tim Angelosa Postekoglua je u poslednjih dvadesetak minuta meča sa dva pogotka uspio da ublaži poraz, ali i ogoli neke mane Redsa koje su Klopov tim koštale ispadanja iz šampionske trke.

Goleadu u derbiju kola pokrenuo je Mohamed Salah, koji je u 16. minutu iskoristio izvanredan centaršut Kodija Gakpa i glavom savladao Vikarija za 1:0.

Odbrana Totenhema izgledala je poprilično konfuzno na ovom susretu, a jedan pad koncentracije u zadnjoj liniji Pevaca kumovao je drugom golu Redsa.

Dopustili su gosti da u ovoj situaciji ih protivnik izigra kao na malom fudbalu, a u završnici akcije je odbitak nakon pokušaja Salaha u gol pretvorio Endi Robertson, kojeg je Emerson potpuno zaboravio pred petercem i omogućio mu da ćušne loptu u nebranjenu mrežu, prenosi Sportal.

Ova sitaucija je u po završteku prvog poluvremena dovela i do koškanja dvojice defanzivaca Totenhema, Kristijana Romera i Emersona Rojala, gde je Argentinac zamerio Brazilcu na manjku koncentracije u pojedinim situacijama, pa su čak i saigrači morali da ih razdvajaju kako verbalni sukob ne bi prerastao u fizički.

Početak drugog poluvremena doneo je još dva pogotka u mreži Sparsa, a prvi od njih postigao je Kodi Gakpo na asistenciju Harvija Eliota u 50. minutu. Devet minuta kasnije u strelce se upisao sam Eliot, koji je fantastičnim udarcem sa distance potpuno nokautirao rivala.

Totenhem je u završnici utakmice ipak pokazao karakter i odigrao vrlo dobrih poslednjih pola sata, tokom kojih je golovima Rišarlisona u 72. minutu, odnosno Hung-Min Sona u 77. uspeo da ublaži poraz.

Treba istaći da je ovaj susret doneo povratak na teren Stefana Bajčetića, koji je zbog teške povrede pauzirao od finiša prošle sezone. Španac srpskih korena je u igru ušao u 65. minutu umesto Vatarua Enda.