Došla do VAŽNIH BODOVA: Fudbaleri Verone slavili, Lazović pogodio u POBJEDI nad Fjorentinom

Fudbaleri Verone slavili su kao domaćini protiv Fjorentine rezultatom 2:1, u utakmici 35. kola italijanske Serije A.

Fudbaler Darko Lazović

Verona je ovim trijumfom došla do izuzetno važnih bodova u borbi za opstanak, pošto je na tabeli pretekla Empoli, Frosinone i Kaljari, dok je Viola propustila priliku da kazni kiks Lacija u Monci (2:2) i izgubila priključak za Rimljanima u trci za Ligu konferencija.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu na “Bentegodiju” i već nakon 13. minuta igre došao do vođstva preko Darka Lazivića, koji je bio siguran realizator najstrože kazne. Jedanaestercu je prethodio veliki nesporazum Ranijerija i Kristensena, nakon kojeg je golman Fjorentine u sopstvenom šesnaestercu oborio Noslina. Bio je ovo treći gol Lazovića u sezoni.

Ekipa Vičenca Italijana je odgovorila u finišu prvog poluvremena, tačnije u 43. minutu, kada je Gaetano Kaštrovili na proigravanje Nzole poravnao na 1:1.

Međutim, u durgom dijelu utakmice Verona je došla do još jednog pogotka i to preko Noslina, koji je zahvatio strašan volej nakon ne baš najbolje intervencije Nikole Milenkovića, koji je nakon centaršuta Dude odbio loptu pravo u noge holandskom ofanzivcu.

Tako je tim Marka Baronija možda i osvojio ključne bodove za opstanak u Seriji A.

U drugom meču ovog popodneva na stadionu “Karlo Kastelani” su se sastali Empoli i Frosinone, a ovaj meč koji je nosio epitet derbija začelja završen je bez golova – 0:0, prenosi Sportal.

Oba tima su ovim remijem ostali na tri boda iznad Udinezea koji je prvi tim u zoni ispadanja, ali koji ima i meč manje.