Prvak 36. put u istoriji: Đirona pobjedila Barselonu, a Real Madrid šampion Španije

Rezultat u katalonskom derbiju išao je na ruku "Kraljevskom klubu", koji je tako postao prvak države 36. put u istoriji.

Fudbaleri Đirone savladali su Barselonu poslije velikog preokreta rezultatom 4:2 (1:2), u okviru 34. kola španske La Lige. Taj rezultat u katalonskom derbiju donio je titulu prvaka Španije madridskom Realu, koji je nešto ranije ove subote ubjedljivo pobjedio ekipu Kadiza.

Da će publika u Đironi imati priliku da vidi goleadu bilo je jasno već u uvodnim trenucima meča.Barselona je povela već u trećem minutu preko Andreasa Kristensena, ali je samo minut kasnije domaći tim poravnao rezultat zahvaljujući Artemu Dovbiku.

U nadoknadi vremena prvog dijela je Barsa još jednom došla do vođstva, nakon što je Robert Levandovski bio precizan sa bijele tačke. Ipak, Đirona je do preokreta stigla sa brza dva pogotka sredinom drugog poluvremena. Prvo je Portu u 65. minutu izjednačio na 2:2, a Migel Gutijerez je u 67. doveo domaći tim u vođstvo.

Drugi gol na meču, a četvrti za Đironu je u 74. minutu postigao Portu, koji je tada postavio konačan rezultat, prenosi Sportal.

Ovom pobedom je Đirona preskočila Barselonu na tabeli i sada zauzima drugu poziciju, a istovremeno je donijela Realu iz Madrida 36. titulu prvaka Španije.