Real Madrid savladao Kadiz: Dijaz ZATRESAO MREŽU, a Belingem u svom stilu

Real Madrid i Real Sosijedad ostvarili su pobjede ove subote, kao domaćini, u okviru nacionalnog prvenstva Španije.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Kadiz na svom terenu rezultatom 3:0 (0:0), u meču 34. kola španske La Lige.

Prvi pogodak na meču postigao je novopečeni reprezentativac Markoa Brahim Dijaz, koji je u 51. minutu zatresao mrežu gostiju. Ofanzivnog vezistu Madriđana je proigrao Luka Modrić, a ovaj je opalio po lopti sa ivice kaznenog prostora i poslao ju je u rašlje gola koji je čuvao Argentinac Konan Ledezma.

Prednost lidera na tabeli duplirao je Džud Belingem, koji je u 68. minutu iskoristio oštro ubačenu loptu na peterac od strane upravo Dijaza.

Tačku na meč stavio je Hoselu u četvrtom minutu sudijske nadoknade, kada je iz kontranapada ubacio loptu u maltene praznu mrežu poslije asistencije Naća Fernandeza.

Ovim trijumfom je Real došao na korak od titule prvaka Španije, pošto mu je za to potrebno da u naredne četiri utakmice osvoji još dva boda ili da Barselona u svojih preostalih pet mečeva ne upiše sve pobjede.

Sa druge strane, Kadiz se i dalje nalazi u zoni ispadanja i ima pet bodova manje od Selte, koja je prva iznad crte.

Nešto ranije, Real Sosijedad je rutinski kod kuće savladao ekipu Las Palmasa rezultatom 2:0 (2:0).

Mreža gostiju se oba puta zatresla u prvom poluvremenu, a načeo ju je autogolom desni bek poražene ekipe Aleks Suarez u 33. minutu, dok je u nadoknadi konačan rezultat postavio Šeraldo Beker, prenosi Sportal.rs.