SADRŽAJNO POPODNE ENGLEZA Blamaža Čelsija na Sent Džejms Parku i "kuvanje" u borbi za opstanak

U čuvenom terminu Premijer lige od 16 časova na terenima širom Engleske izašlo je ukupno deset ekipa, a drugi najatraktivniji meč dana obilježili su fudbaleri Njukasla.

Svrake su porazile Čelsi sa ubjedljvih 4:1 i tako “spustile” Plavce na zemlju nakon sjajnog meča u prošlom kolu protiv Mančester sitija.

Već u 13. minutu Aleksandar Isak je probio led na asistenciju Luisa Majlija, međutim brz odgovor smo vidjeli u 23. kada je Rahim Sterling postigao gol sa ruba šesnaesterca. U finišu poluvremena Kiran Tripije je mogao na isti način da vrati vođstvo, ali je bio zamalo neprecizan.

Blickrig Njukasla uslijedio je na isteku 60. minuta kada je prvo Džamal Lasels glavom iskoristio asistenciju Entonija Gordona, da bi u 61. ogromnu grešku protivnika realizvao i Žoelinton.

U 73. minutu ambicije Čelsija su ugašene pošto je drugi žuti karton dobio Ris Džejms, da bi do kraja duela Gordon postavio konačnih 4:1.

U borbi za opstanak odigrano je nekoliko bitnih duela, a najbitnija slavlja upisali su Luton protiv Kristal palasa 2:1 i Bornmut u gostima Šefild junajtedu 3:1.

Šeširdžije su pogocima Mengija i Brauna neutralisali gol Olisea i tako pobjegli od zone ispadanja, dok su Trešnjice zahvaljujući Tavernijeu i Klajvertu srušili možda i najslabiji tim šampionata.

U preostalim mečevima Vest Hem je u gostima pobijedio Barnli sa 2:1, dok je Brajton savladao Forest u Notingemu sa 3:2, prenosi Telegraf.