Arsenal preživio: Golčina Sake, dominacija Topdžija, a onda strijepnja do samog kraja (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala savladali su Notingem Forest rezultatom 2:1 (2:0) u utakmici prvog kola nove sezone engleske Premijer lige.

Utakmica je kasnila pola sata zbog problema sa kapijama i elektronskih ulaznica navijača, ali kada je počela Arsenal je bio dominantan na terenu stadiona “Emirejts”.

Iako je prvu stopostotnu šansu imao Džonson iznenada se našavši pred Ramsdejlom, očajno je reagovao, pa je kazna stigla u 26. minutu.

Tada je Martineli izveo piruetu i iz nje petom proigrao Edija Nketiju koji je poslije driblinga zatresao mrežu Meta Tarnera.

Šest minuta kasnije videli smo najljepši potez na meču, jer je Bukajo Saka postigao evrogol.

Lijevom nogom u dalje rašlje, čak je i Kaija Haverca natjerao da se uhvati za glavu.

U nastavku je ritam pao, a veliki peh Arsenal je zadesio kada se u 50. minutu povrijedio Jurijen Timber, veliko ljetošnje pojačanje iz Ajaksa.

Ali, tim Mikela Artete nije imao aspiracije ka golu rivala, što je moglo skupo da ga košta.

Notingem Forest se probudio u posljednjih 15-ak minuta, zaigrao mnogo energičnije, a u kontri u 82. minutu Entoni Elanga je poslužio Taiva Avonjija i on je najavio dramu u završnici.

Ipak, više od toga “šumari” nisu mogli, ali ni domaći tim nije želio da juri, te je odbranio 2:1 i upisao prvu “trojku” u novoj sezoni.