LIVERPULOVI SNOVI O TITULI UGAŠENI Junajted nakon preokreta došao do pobjede, Palas u odličnoj formi

Večeras su odigrane četiri zaostale utakmice 29. kola engleske Premijer lige, a postignuti su sljedeći rezultati: Everton - Liverpul 2:0, Mančester junajted - Šefild junajted 4:2, Vulverhempton - Bornmut 0:1 i Kristal Palas - Njukasl 2:0.

Salah protiv Evertona

Gradski derbi Liverpula je svakako izazvao najveću pažnju, a poslije njega je jasno da Liverpul neće biti šampion u oproštajnoj sezoni Jirgena Klopa i da će Everton opstati u ligi, uprkos svim problemima i situacije da mu je ove sezone oduzeto čak osam bodova.

Prvo poluvrijeme na “Gudisonu” donijelo je žestok fudbal sa puno duela, Everton se isprsio ispred favorita, bio opasniji i za takav pristup je nagrađen u 27. minutu.

Teško je baš riječima opisati šta se sve tada izdešavalo u kaznenom prostoru Liverpula. Domaćin je imao prekid, uslijedio je centaršut u kazneni prostor za štopera Brentvajta, poslije njegovog pokušaja glavom je nastala neviđena gužva, lopta je nekoliko puta izbijana, ali se vraćala nazad u “karambolu” i na kraju je stigla ponovo do Brentvajta, koji je nogom šutirao sa sedam metara, nije to bio dobar udarac, ali je mladi Englez bio preblizu, pa se lopta od golmana Alisona odbila u mrežu, za 1:0.

Liverpul je nakon toga prijetio u nekoliko navrata, prije svega preko Luisa Dijaza, ali nije to bio onaj Liverpul na koji smo navikli.

“Karamele” su se u drugom poluvremenu povukle, prijetile iz tranzicije i prekida, a najveći rival, koji je večeras tražio 100. pobjedu u gradskom derbiju, nokautiran je u 58. minutu.

Meknil je izveo korner sa lijeve strane, gađao je drugu stativu, a tamo je, pored loše postavljene odbrane Liverpula, sjajno skočio napadač Dominik Kalvert-Luin i udarcem glavom sa četiri metra matirao Alisona, za 2:0.

Krenuli su potom izabranici Jirgena Klopa na sve ili ništa, Luis Dijaz je u 69. minutu pogodio stativu, bilo je još nekoliko odličnih šansi, Salah je bio blizu, ali se istakao i čuvar mreže Evertona i reprezentacije Engleske Džordan Pikford, pa ekipa sa “Enfilda” nije mogla ni do makar jednog gola.

Na “Old Trafordu” goleada i nove muke za Erika ten Haga i njegovu očajnu odbranu.

Fenjeraš” iz Šefilda je poveo u 35. minutu preko Bogla, a izjednačio je Megvajer u 42. Gosti su ponovo stekli prednost u 50. minutu, kada je Čileanac Brereton-Dijaz matirao Onanu, da bi se Mančester ponovo vratio pogotkom Bruna Fernandeša iz penala u 61. minutu.

U finišu je “suvi” kvalitet ipak došao do izražaja, pa je domaći tim slavio pogocima Bruna Fernandeša u 81. i Hojlunda u 85. minutu.

Kristal Palas je u velikoj formi pod novim menadžerom Oliverom Glaznerom, a njegovu snagu je nakon Liverpula i Vest Hema osjetio i Njukasl. Dvostruki strelac bio je Mateta u 55. i 88. Minute, pišu Sportske.net.

U Vulverhemptonu “minimalac” Bornmuta golom Semenja u 37. minutu. Gosti su meč završili sa desetoricom, zbog crvenog kartona Miloša Kerkeza u 79. minutu.