EMERI PROPUSTIO ŠANSU Vila i Everton remizirali bez golova na otvaranju današnjeg programa

Fudbaleri Evertona i Aston Vile remizirali su bez golova 0:0 u meču 21. kola engleske Premijer lige.

Imala je Vila priliku da se pobjedom izjednači na vrhu tabele sa Liverpulom, ali je gradski rival sačuvao “redse” na liderskoj poziciji, a sebe pomerio sa mjesta koje vodi u Čempionšip.

Gledali smo izuzetno tvrdu utakmicu na “Gudisonu“, a nešto bliži pobjedi bio je tim menadžera Unaija Emerija, koji je i postigao pogodak u 18. minutu, ali je on poništen lijevom beku Aleksu Morenu zbog ofsajda.

Imala je Vila dobru šansu da povede i u 28. minutu, ali je golman domaćih Pikford zaustavio pokušaj Bejliju.

Ni Everton nije bio bez šansi, a najbolje prilike za “karamele” propustili su Kalvert-Luin i Arnaut Danžuma, jedan u prvom dijelu, a drugi u nastavku utakmice.

U samom finišu bilo je veoma zanimljivo. Vila je mogla do sva tri boda da Mikolenko sjajnim startom nije osujetio pokušaj Keša četiri minuta prije kraja, dok je Everton u 89. stigao do gola, ali je on poništen zbog ofsajda Dukurea, pišu Sportske.net.

Vila je sada treća sa 43 boda koliko ima i šampion Mančester siti, dok je Liverpul na liderskoj poziciji sa dva poena više. Everton je 17. i ima isto toliko bodova.