Kiša golova u Engleskoj: Siti rutinirao Brajtona, Njukasl održao lekciju Palasu

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su Brajton rezultatom 2:1, a važne trijumfe upisali su danas i Njukasl, Brentford i Vulverhemtpon, dok je Luton kao gost šokirao Notingem Forest i ukrao bod u posljednjim minutima meča.

Centralni meč u popodnevnim satima igrali su Mančester siti i Brajton na “Etihadu”, ali Pep Gvardiola nije dozvolio da ga iznenadi Roberto De Zerbi.

Siti je do 20. minuta riješio sve dileme oko pobjednika. Već u sedmom minutu Doku je bio asistent, a Alvarez na pravom mestu za 1:0. Sve je bilo gotovo u 19. minutu kada je Haland kaznio grešku odbrane Brajtona i sa 20 metara pogodio prvi ugao – 2:0.

Siti je poslije dva gola prednosti kontrolisao igru i držao Brajton daleko od gola. Paskal Gros je u 52. minutu bio najbliži golu, ali nije uspio da vrati Brajton u život.

Kasnije je i Haland imao odličnu priliku, iskosa sa osam metara je gađao, ali je Stil bio na mjestu.

I onda se Brajton vratio u meč, u 73. minutu Mitoma je odradio sve, prošao je po lijevoj strani, vratio pas u šesnaesterac, a lošu izbijenu dočekao je Ansu Fati i pogodio prvi ugao – 2:1.

Brajton je pokušavao da dođe do velikog boda, Siti se branio, a u finišu je ostao sa igračem manje pošto je Manuel Akanđi isključen zbog drugog žutog kartona.

Ubjedljivu pobjedu upisao je Njukasl koji je kao domaćin razbio Kristal Palas – 4:0.

Blistao je Džejkob Marfi koji je postigao vodeći pogodak i potom upisao još dvije asistencije.

Već u četvrtom minutu Marfi je iskoristio asistenciju Tripijea za 1:0. U 44. Marfi je kao na tacni pronašao Gordona za 2:0, da bi u nadoknadi prvog dijela Longstaf bio precizan za nedostižnih 3:0.

U 66. minutu sjevnula je odlična kontra, Marfi je ponovo asistirao, pravo do Vilsona kome nije bilo teško da pogodi za 4:0.

Siguran domaćin bio je i Brentford koji je lako pobijedio očajni Barnli – 3:0.

Mbeumo je konačno opet proradio, upisao je gol i asistenciju za Visu, poslednji pogodak postigao je Godos u 87. minutu.

Pravi šok dogodio se u Notingemu gdje je Forest ispustio dva gola prednosti, a Luton stigao do velikog boda u posljednjim trenucima utakmice – 2:2.

Forest je imao dva gola prednosti zahvaljujući dvostrukom strijelcu Krisu Vudu, ali je u finišu uslijedio šok. Ogbene je smanjio u 83. minutu, a Adebajo u nadoknadi donio bod Lutonu – 2:2.

I za kraj, Bornmut je poput Lutona i Barnlija pokazao da je kandidat za ispadanje, pošto je poklonio Vulvsima pobjedu – 1:2, pišu Sportske.net.

Bornmut je poveo golom Solankea, ali su Kunja i Kalajdžić preokrenuli, mada je im je pomogao Kuk koji je zaradio direktan crveni i ostavio domaćine sa igračem manje.