(FOTO) POČELO JE SPEKTAKULARNO Forest na krilima svemoćnog Vuda "skresao" krila Svrakama

Kao što tradicija nalaže, dan poslije Božića igra se fudbal u engleskoj Premijer ligi.

Na programu je 19. kolo, a ono je otvoreno u Njukaslu, gdje je gostovao Notingem Forest i slavio rezultatom 3:1, na krilima fantastičnog trostrukog strijelca Krisa Vuda, inače bivšeg napadača Njukasla.

Notingem sada na 16. poziciji na tabeli ima 17 bodova i krenuo je u bijeg od opasne zone. Njukasl je sedmi sa 29 bodova i to nije ni cifra, a ni pozicija koja može da zadovolji navijače ovog kluba.

Koliko je podvig Vuda i Notingema veliki, najbolje govori podatak da je Njukasl do ovog meča primio samo četiri gola na domaćem terenu u Premijer ligi.

Njukasl je u ovaj duel ušao kao veliki favorit i bolje ga je otvorio.

Napadali su domaći “šumare” i u 23. minutu dobili penal, koji je u gol za 1:0 pretvorio Isak.

Nakon toga se situacija na terenu drastično promijenila.

Izabranici Nuna Espirita Santa postajali su sve opasniji, hitronogi Elanga, Gibs-Vajt i Hadson-Odoi pravili su velike probleme defanzivcima Njukasla, ovaj prvi je upropastio jednu koloasnu šansu, kada je bio sebičan i nije odložio loptu na drugu stativu za usamljenog Krisa Vuda, već je neprecizno šutirao.

Notingem je i nakon toga bio hrabar, nije zaslužio da gubi na poluvremenu i pravda je zadovoljena u prvom minutu nadoknade vremena.

Bila je to sjajna akcija gostiju, a Elanga ovaj put nije bio sebičan, poslao je pas za Vuda, koji je bio u zicer poziciji, pa Novozelanđaninu nije bilo teško da samo postavi nogu i pošalje loptu u mrežu svog bivšeg kluba, za 1:1.

Kris Vud nikad nije dobio pravu šansu u Njukaslu, a danas je “svrakama” pokazao da su pogriješili u vezi sa njim i zagorčao im život.

Igrao se 53. minut kada je raspoloženi Elanga ponovo proigrao Vuda, a ovaj se na briljantan način oslobodio Burna, namjestio se na udarac i efektno poslao loptu tamo gdje golman Dubravka nije mogao da je dohvati, za 1:2 i preokret, pišu Sportske.net.

Monstruoznu partiju je danas pružio Kris Vud, nije imao milosti prema nekadašnjim saigračima.

Štoper Notingema Muriljo je u 60. minutu iz zadnje linije poslao “brutalno” kvalitetan pas u prazan prostor, “probušio” je i vezni i defanzivni red Njukasla i “spojio” sa golom Vuda, koji je “za dlaku” izbjegao ofsajd, izašao sam pred Dubravku, obišao ga i izvršio rutinsku egzekuciju, za het-trik i 1:3.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Notingem Forest upisao mnogo važan trijumf, koji bi mogao da mu preokrene sezonu.