DOMINACIJA Fudbaleri Mančester sitija slavili, a centralna figura meča bio je Erling Haland

Fudbaleri Mančester sitija slavili su kao domaćini protiv Vulverheptona rezultatom 5:1, u meču 36. kola engleske Premijer lige.

Mančester siti

Ekipa Pepa Gvardiole demonstrirala je svu svoju moć u duelu se Vulvsima i ponovo se približila Arsenalu na samo bod zaostatka (uz utakmicu manje), a centralna figura meča na “Etihadu” bio je Erling Haland koji je postigao četiri pogotka.

Zatajio je Norvežanin u okršajima sa Real Madridom u polufinalu Lige šampiona, što je na kraju koštalo Mančester siti mogućnosti da odbrani titulu evropskog prvaka, ali je večeras podsjetio na svoja prošlosezonska izdanja i pokerom golova stavio do znanja Tobdžijama da nema namjeru da im prepusti trofej Premijer lige.

Seriju golova Haland je otvorio u 12. minutu, kada je realizovao jedanaesterac koji je prethodno Ait Nouri skrivio nad Joškom Gvardiolom.

Norveški napadač je do kraja poluvremena kompletirao het-trik, a do narednog pogotka je došao u 35. minutu na prvu od dvije asistencije Rodrija.

Sam finiš drugog poluvremena donio je novi jedanaesterac za domaćina, pošto je u 45. minutu Semedo sa leđa oborio Halanda u sopstvenom šesnaestercu. Norvežanin je sam i preuzeo odgovornost sa bijele tačke i donio Sitiju 3:0 pred odmor.

Početak drugog poluvremenu donio je i pogodak u mreži Građana, a strijelac je bio Hvang koji je u 53. minutu smanjio na 3:1. Ipak, već u narednom napadu Haland je na proigravanje Fila Fodena postigao i četvrti pogodak i tako ubio svaku nadu gostiju da bi meč mogli da učine interesantnijim u završnici.

Konačan rezultat utakmice postavio je rezervista Hulijan Alvares koji je u 82. minutu zamijenio Halanda na terenu, a već tri minuta kasnije pogodio na novu asistenciju Rodrija, prenosi Sportal.rs.