LIVERPUL JE CRVEN Salah sa 2 gola riješio gradski derbi protiv Evertona

Fudbaleri Liverpula savladali su gradskog rivala Everton na svom "Enfildu" sa 2:0 u meču devetog kola engleske Premijer lige.

Oba gola na utakmici postigao je najbolji igrač domaćih Mohamed Salah. Gosti su veći dio meča igrali sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona u 37. minutu isključen iskusni bek Ešli Jang.

Sjajna kontra Liverpula u 13. minutu, Salah je u punom trku odložio loptu do Dijaza, ali je Jang u posliednji čas izblokirao njegov udarac.

Pokušao je Salah u 27. minutu, namjestio se na lijevu nogu desno iskosa, ali je njegov udarac završio preko Pikfordovog gola.

Natjerao je Mekalister razornim udarcem sa preko 30 metara Pikforda da interveniše u 34. minutu, čuvar mreže gostiju nije bio najsigurniji, ali je su napadači Liverpula bili daleko da iskoriste odbijenu loptu.

Everton je u 37. minutu ostao sa igračem manje. Dijaz je prošao po lijevoj strani, iskusnom Ešliju Jangu nije preostalo ništa drugo osim da ga faulira, a sudija Kreg Poson izvadio je drugi žuti karton i poslao nekadašnjeg fudbalera Mančester junajteda u svlačionicu, pišu Sportske.net.

Igrale su se „viktorije“ u prvom dijelu drugog poluvremena. Gosti su se sa igračem manje povukli u svoj šesnaesterac, ali Liverpul nikako nije uspijevao da dođe do prave prilike da ugrozi Pikforda.

U 71. minutu uporni Dijaz još jednom je prošao po lijevoj strani, oborio ga je u šesnaestercu defanzivac Evertona Paterson, gledao se VAR, ali penala nije bilo.

Samo minut kasnije Kolubmijac je uspio da iznudi penal. Sjajno je po ko zna koji put napravio razliku po lijevoj strani, uputio centaršut, a lopta je u ruku pogodila Kina. VAR je presudio u korist Liverpula, a Mohamed Salah „pocijepao mrežu“Pikfordovog gola.

Trijumf Liverpula ovjerio je Salah u sedmom minutu sudijske nadoknade nakon odličnog kontranapada i rutinske egzekucije.