GOLEADA U ENGLESKOJ Liverpul i Fulam pružili spektakl, ni u Londonu ništa manje nije bilo interesantno

Fudbaleri Liverpula pobijedili su Fulam na Enfildu sa 4:3 (2:2) u 14. kolu Premijer lige.

Iz runde u rundu gledamo nevjerovatne mečeve u premijeršipu. Ovaj odigran danas u Liverpulu definitivno će se naći u vrhu kao jedan od najboljih koje ispratili tokom aktuelne sezone. Sedam golova, majstorije, preokreti, drama…

Vrlo sadržajno prvo poluvrijeme na Enfildu gdje je Liverpul napadački nadigrao Fulam, ali sve ono što je ofanziva uradila odlično, defanziva je pokvarila.

Igrao se 20. minut kada je Trent Aleksander-Arnold izveo slobodan udarac i loptu savršeno poslao, od prečke u mrežu Bernda Lena. Englez na drugoj vezanoj premijerligaškoj utakmici biva strijelac što mu se nikada nije dogodilo u karijeri. Ali, vrlo brzo nekadašnje dijete Liverpula Hari Vilson poravnava nakon nešto slabije reakcije odbrane domaćih, ali i golmana Kvivina Kelehera kojem očigledno nedostaju utakmice u nogama/rukama. Zatim je došao najljepši momenat meča, a konkurencija je bila žestoka imajući u vidu Trentov gol. Aleksis Mekalister u 38. minutu projektilom diže Enfild još jednom na noge za 2:1. I, opet, odbrana biva katastrofalna poslije prekida i u trećem minutu nadoknade Tete izbegava ofsajd i koristi smušenu intervenciju Kvivina Kelehera.

Liverpul je dominirao u nastavku. Šansi i udaraca je bilo, no Darvin Nunjez, kao po običaju, nije uspijevao da realizuje odlične asistencije Mohameda Salaha. I kao što što obično biva, usledila je kazna. Fulam praktično iz tri šanse dolazi do isto goliko pogodaka. Dekordova-Rid je nadvisio Kostasa Cimikasa i još jednom bacio na zemlju Kelehera koji ništa nije odbranio ovog popodneva. Splasnula je atmosfera u Merzisajdu, ali Klop je imao džokera na klupi. Niko ne bi vjerovao da če to biti Vataru Endo. Još jedan prelijep gol i u 87. minutu imali smo 3:3!

Ali tu nije bilo kraj. Možda je jedva prošao minut od izjednačenja Liverpula, kada Trent dotrčava sa LIJEVE strane na odbijenu loptu i puca tako da Leno nije mogao ništa – 4:3! Haos na stadionu, a samo tri minuta ranije Liverpul je izgledao kao tim koji ipak nije dostojan borbe za titulu sa Arsenalom i Sitijem.

Fudbaleri Čelsija savladali su Brajton na svom terenu uprkos tome što su dobar dio meča imali igrača manje.

Prava je misterija šta se događa sa igračima kojima Maurisio Poketino  stavi traku oko ruke. Nakon Risa Džejmsa u prošloj rundi, sada je isključen i Konor Galager. No, to nije smetalo plavcima da trijumfuju u duelu sa Brajtonom čije igrače očigledno muči igranje na dva fronta.

Enco i Kolvil su im u prvih 20 minuta donijeli dva gola viška, prepolovio je to Buonanote, ali je Enco Fernandez sa bijele tačke u 65. osigurao Čelsiju tri boda. Uspio je Brajton da se vrati i režira dramu koja je trajala gotovo 105 minuta, pišu Sportske.net.

Još jedan fenomenalan meč odigran je u Bornmutu gde su domaći igrali 2:2 sa Aston Vilom. Semenjo i Solanke bili su strijelci za domaće, a Bejli i Votkins, koji je izjednačio u 90. za Vilu.

Vest Hem i Kristal Palas su odigrali 1:1, a golove su postigli Kudus i Eduar.