LIVERPUL SE IZVUKAO Matić asistencijom utabao put Renovoj pobjedi

Odigrana je polovina mečeva prvog kola grupne faze Lige Evrope u kojima nije bilo puno iznenađenja.

Salah i Vand Dajk

Lako je moglo da bude, pošto je prvi favorit za osvajanje ovog takmičenja, Liverpul, bio blizu poraza u Lincu, ali je uspio da preokrene rezultat u drugom poluvremenu i slavi trijumf rezultatom 3:1 (0:1).

LASK je najprije poveo u 14. minutu golom Flekera i dugo je domaći tim čuvao prednost nad engleskim velikanom.

Međutim, u drugom poluvremenu je tim Jirgena Klopa pojačao gas i uspio da dođe do sigurne pobjede.

Najprije je Darvin Nunjes poslije faula Ziereisa iz penala poravnao rezultat, da bi sedam minuta kasnije Luis Dijaš donio preokret.

Tačku na ovaj meč stavio je Mohamed Salah u 88. minutu malom majstorijom.

Vrlo sigurne pobjede upisali su Bajer Leverkuzen nad Hakenom 4:0, odnosno, Ren nad Makabi Haifom 3:0.

Francuski tim je poveo već u prvom minutu kada je asistenciju upisao Nemanja Matić za Blasa. Sve nakon toga bilo je mnogo lakše za Ren.

Na 2:0 je povisio Trufert u 31. minutu, a konačan rezultat postavio Jildirim u 55.

Ovogodišnji finalista Roma je u prvom kolu gostovala Šerifu u Tiraspolju i izvukla je pobjedu rezultatom 2:1.

Poveo je tim Žose Murinja u nadoknadi prvog poluvremena golom Leandra Paredesa, ali je Tovar izjednačio u 57. na 1:1, navodi B92.

Ipak, Romelu Lukaku je počeo da se isplaćuje “vučici” jer je u 65. minutu postigao gol za prve bodove u grupnoj fazi Lige Evrope.