LASK IPAK PREJAK Zrinjski će igrati Ligu konferencija

Fudbaleri Zrinjskog nisu uspjeli eliminirati LASK i plasirati se u grupnu fazu Evropa lige jer su u revanš meču sa austrijskim predstavnikom odigrali 1:1.

Ubjedljiva pobjeda Zrinjskog

Plemići su vodili, ali na kraju remi nije bio dovoljan nakon poraza u prvom meču rezultatom 2:1.

Mostarci su ispisali istoriju jer će igrati grupnu fazu Lige konferencija i tako postati prvi BiH klub koji je izborio evropsku jesen u istoriji.

Zrinjski je od starta napao svog rivala pokušavajući anulirati zaostatak iz prve utakmice. Ključni trenutak prvog dijela dogodio se u 35. minuti. Mario Ćuže je iskoristio grešku u odbrani i na kraju izborio penal koji je u gol pretvorio Nemanja Bilbija.

Imao je Zrinjski i dobar početak drugog poluvremena, a onda je Branko Jovičić sa velike udaljenosti uz pomoć stative savladao večeras odličnog Marka Marića u 52. minuti utakmice.

Plemići su do novog gola mogli u 63. minuti, ali je Bilbija zakasnio na proigravanje Marija Tičinovića.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je ispao iz Lige Evrope, ali svoj put nastavlja u Ligi Konferencija, navodi Avaz.

Sutra je na rasporedu žrijeb grupne faze kada će Plemići saznati svoje rivale.