Ludilo u Engleskoj: Totenhem savladao "Karamele", Luton napravio iznenađenje

Fudbaleri Totenhema savladali su Everton sa 2:1 u meču 18. kola engleske Premijer lige.

Everton je stigao u London osokoljen sa četiri uzastopna trijumfa u šampionatu, ali danas nije mogao protiv raspoloženih “pijevaca” i svog bivšeg igrača Ričarlisona.

Upravo je brazilski napadač doveo domaćina u vođstvo. Igrao se deveti minut kada je Branan Džonsons lijepo centirao po zemlji sa desne strane, Ričarlison umakao defanzivcima Evertona i pogodio za 1:0.

Na 2:0 povisio je sjajni Korejac Heung Min Son u 18. minutu. Džonson je snažno šutirao, golman Evertona nakratko intervenisao, a Son odbijenu loptu poslao u mrežu.

Karamele” su mogle da se vrate u igru da je pogodak Kalverta-Luina u 51. minutu bio priznat, ali je poslije intervencije VAR-a odlučeno da bude poništen zbog faula.

Uspjeli su gosti da smanje na 2:1 u 82. minutu golom Andrea Gomeša nakon kornera, ali do kraja utakmice tim Šona Dajša ipak nije uspio da stigne do boda.

Još jednu odličnu utakmicu kod kuće u ovoj sezoni odigrao je novajlija u Premijer ligi Luton i sa 1:0 savladao favorizovani Njukasl.

Gol odluke postigao je Andreas Tauzend u 25. minutu na asistenciju Rosa Barklija.

Zanimljivo je bilo i u Notingemu, gde je domaći Forest pod vođstvom novog trenera Nuna Espirita Santa izgubio od Bornmutom, bilo je 2:3, a het-trik je postigao napadač “trešnjica” Dominik Solanke.

Domaći su ostalisa igračem manje u 23. minutu kada je drugi žuti karton dobio štoper Vili Boli, ali ih to nije spriječilo da povedu u prvom minutu drugog dijela preko Entonija Elange. Bornumt je preokrenuo do 57. minuta golovima Dominika Solankea, a izjednačenje “šumarima” donio napadač sa Novog Zelanda Kris Vud 16 minuta prije kraja meča.

Ipak u 94. minutu Bornmut je stigao do trijumfa, trećim golom na meču fantastičnog Solankea, koji je glavom zatresao mrežu nesrećnog Foresta.

Barnli je pobjegao sa dna tabele i slavio u Londonu protiv Fulama sa 2:0.

Golove za ekipu Vensana Kompanija postigli su Vilson Odobert i Sander Berge u drugom poluvremenu.