(FOTO) VILA U PADU FORME Totenhem razbio Emerijevu ekipu, nosi tri boda u London

Fudbaleri Totenhema pobijedili su Aston Vilu u Birmingemu u jednom od derbija 27. kola Premijer lige ubjedljivim rezultatom 4:0 i na taj način joj se dodatno primakli u borbi za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Fudbaleri totenhema slave gol

Okršaj koji bi direktno mogao da odluči koja ekipa će se ugurati u Top 4, pripao je gostima iz Londona zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu.

Džejms Medison i Brenan Džonson su kreirali blickrig na startu, a Heung Min Son i Timo Verner u nadoknadi. Između tih momenata, Vila je ostala sa desetoricom zbog isključenja Džona Mekgina.

Vila park više nije neosvojiva tvrđava kao što je to bila donedavno, kada su odatle poraženi odlazili svi, pa i Siti i Arsenal.

Ekipa Unaija Emerija pretrpjela je treći poraz u posljednje četiri premijerligaške utakmice pred svojim navijačima. Poslije Njukasla i Mančester junajteda, cijeli plijen je odnio i Totenhem.

Emeri je ponovo želio da se u šahovskoj partiji nadmudruje sa rivalom, ali je ovoga puta izašao kao gubitnik iz okršaja sa Angeom Postekogluom.

Posle poluvremena u kojem nismo vidjeli ništa – nula šuteva u okvir gola na obje strane – ključni trenuci desili su na startu drugog dijela.

Sparsi su surovo kaznili početničke greške domaćina i trasirali put ka trijumfu.

Gol Medisona iz 50. minuta došao je kao posljedica kontre poslije oduzete lopte negdje oko sredine igrališta i centaršuta sa desne strane Pape Metara Sara.

Samo tri minuta kasnije, Ezri Konsa je u iznošenju lopte poslao netačan pas ka Juriju Tilemansu na nekih 25 metara od gola i ispala je gotovo kompletna odbrana Vile.

Sevnula je kontra tri na jedan u kojoj je Heung Min Son proigrao Brenana Džonsona, a ovaj udarcem pod prečku zakucao pobjedu.

Da će bodovi definitivno otići u sjeverni London postalo je jasno već u 65. minutu kada je Džon Mekgin krajnje nesportski sapleo Destinija Udogija i zaradio direktan crveni karton.

Brojčanu nadmoć gosti su iskoristili da dođu do ubjedljivijeg trijumfa. Son je u prvom minutu nadoknade povisio na 3:0, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Timo Verner, prenosi Sportal.

Totenhem u sljedećem kolu gostuje Fulamu 16. marta. Vila ide na noge Vest Hemu dan kasnije.