Bolonja se izvukla u finišu: Udineze sve dalje od opstanka u Seriji A

Fudbaleri Bolonje i Udinezea remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) u meču 34. kola italijanske Serije A.

Udineze

Poveli su gosti u nadoknadi prvog poluvremena, golom Pajera od stative.

Bolonja je od 64. minuta igrala sa igračem manje zbog isključenja Sema Beukema, ali ni to nije bilo dovoljno gostima da sačuvaju pobjedu.

U 78. minutu je Aleksis Salemakers iz slobodnog udarca na prelep način zatresao mrežu donijevši krajnjih 1:1.

Crno-bijeli iz Udina, zajedno sa Lazarom Samardžićem, sve su bliži selidbi u Seriju B.

Do kraja je ostalo četiri kola, a “zebre” sa 29 bodova zaostaju dva za Frozinoneom, koji je “iznad crte”.

Bolonja je ovim bodom, učvrstila četvrto mesto koje će je, po svemu sudeći, odvesti u Ligu šampiona, pošto iz Italije ide najboljih pet timova u elitno takmičenje.