MOTA JE OZBILJAN STRATEG Bolonja je apsolutni hit sezone i kandidat za Ligu šampiona

Fudbaleri Bolonje nastavili su da oduševljavaju sve, pobijedili su i šesti put zaredom, ovog popodneva na terenu direktnog rivala za Ligu šampiona Atalantu - 2:1.

Ekipa koju sa klupe fenomenalno vodi Tijago Mota sada je četvrta na tabeli, na mjestu koje im garantuje igranje Lige šampiona naredne sezone.

Pobjedu gostima u Bergamu donijeli su strijelci Džošua Zirkze iz penala u 57. minutu i Luis Ferguson četiri minuta kasnije, za potpuni preokret.

Za domaće, strijelac jedinog gola bio je Ademola Lukman u 28. minutu.

Prije meča, Bolonja je imala dva boda više i priliku da napravi bitan iskorak od Gasperinijevog tima koji je u meč ušao nakon debakla protiv Intera prethodno kolo – 0:4.

Djelovalo je da je taj poraz prošlost kada je Lukman, koji je upisao prvi start od povratka sa Kupa Afričkih nacija, doveo domaće u vođstvo koje su igrači Atalante sačuvali do poluvremena.

Ipak, ova Motina Bolonja je nešto zaista posebno.

Gosti su u nastavku zaigrali konkretnije, agilnije, probojnije, a rezultat takvog pristupa bila su dva brza gola.

Za prvi je sve sam uraio sjajni Zirkze koji je najprije iznudio penal, pa potom ga sam realizovao – za poravnanje, piše B92.

Nalet Bolonje nije jenjavao, opasna napad je uslijedio u 61. minutu po lijevoj strani, poslije kojeg je Ferguson uspio da zatrese mreži Karnezekija i “okrene” u poptunosti utakmicu.