Engleska Premijer liga: Arsenal i Totenhem podijelili bodove, Čelsiju nema pomoći, Brajton i Liverpul sigurni (FOTO)

Fudbaleri Čelsija još jednom su razočarali, pretrpeli su novi poraz, od Aston Vile 0:1 ovog puta na svom terenu, pa ostaju do daljeg na samo jednoj pobjedi.

U derbiju severnog Londona Arsenal i Totenhem odigrali su neriješeno 2:2, dok su pobjede ovog popodneva ostvarili Liverpul i Brajton.

Siti ostaje na vrhu tabele Premijrr lige, ali ga upravo Liverpul i sjajni Brajton prate u stopu – poslije pobjeda u 6. kolu protiv Vest Hema, odnosno Bornmuta.

Na “Enfildu”, Klopov tim je dočekao Vest Hem koji je u četvrtak porazio TSC ba svom stadionu i nadao se podvigu protiv favorizovanih “Redsa”. Nakon prvog poluvremena bili su još bliži tom cilju, pošto je Bouven u smiraj tog perioda “poništio” vođstvo domaćih u režiji Salaha (iz penala).

Nastavak je ipak donio baš onakav scenario kakvom su se nadali navijači Liverpula.

Darvin Nunjez, potom i Dijogo Žota postavili su stvari na svoje mjesto, doneli pobjedu, i postavili Liverpul odmah iza Sitija u poretku na tabeli.

A gdje su Siti i Liverpul, tu, veoma blizu ove sezone, tik uz vodeće timove, je i otkrovenje šampionata. barem za sada, ekipa Brajtona, piše B92.

Poraz od AEK-a na evrocesni je već zaboravljen kod De Zerbijevih momaka, konsolidovali su se za meč sa Bornmutom i pokazali zbog čega su u ovom trenutku pri samom vrhu Premijer lige.

Brajtonu su pobjedu donio Japanac, dvostruki strelac danas, Kaoru Mitoma, a preokret – pošto su gosti poveli preko Solankea – još u prvom poluvremenu najavio je autogolom rođeni Vrbašanin Miloš Kerkez.

Istovremeno, Čelsi je nastavio da posrće, i to sada već postaje hronično po tim Maurisija Poćetina.

“Plavci” će do daljeg ostati na samoj jednoj pobjedi, pošto su poraženi u nedjelju popodne i od Aston Vile – 0:1.

Strijelac za goste bio je Oli Votkins u 73. minutu, deseta minuta pošto je bek Čelsija Malo Gusto, zbog oštrog starta, zaradio direktan crveni karton.