Podjela bodova u derbiju: Čelsi imao sve u svojim rukama, Arsenal se izvukao u finišu

Fudbaleri Čelsija i Arsenala odigrali su neriješeno 2:2 (1:0) u derbiju devetog kola engleske Premijer lige.

Londonski “plavci” vodili su 2:0 do 77. minuta, a onda su “tobdžije” napravile preokret i ostale neporažene na Stamford Bridžu.

Čelsi je u prednost došao poslije 15. minuta igre. Vilijam Saliba je nespretno loptu kačio rukom, a Kris Kavano je provjerio snimak i pokazao na bijelu tačku, a sa nje je siguran za 1:0 bio Kol Palmer.

Na novi gol čekalo se do 48. minuta, kada je Mikailo Mudrik, poslije odličnog prijema šutirao iz daljine i pogodio za velikih 2:0.

Taj rezultat je bio aktivan sve do 77. minuta, a odna je uslijedilo pomračenje domaćina i buđenje gostiju iz sjevernog Londona.

Deklan Rajs u 77. minutu smanjio je na 2:1, da bi u 84. minutu Leandro Trosar, na asistenicju Sake, zatreseo mrežu domaćih za konačnu podjelu bodova.

Čelsi je na devetoj poziciji sa 12 poena, a Arsenal je sa 21 bodom na diobi prvog mjesta sa Mančester sitijem.

U narednom kolu, Čelsi će dočekati Brentfod, dok će Arsenal ugostiti Šefild junajted, navodi B92.