Dramatična penal završnica: Arsenalu Emirejts kup u trileru protiv Monaka

Fudbaleri Arsenala osvojili su tradicionalni Emirejts kup u Londonu poslije zanimljive utakmice sa ekipom Monaka.

Arsenal

Duel na stadionu Emirejts završen je rezultatom 1:1, a trofej je pripao Tobdžijama zbog boljeg izvođenja jedanesteraca 5:4.

Poveli su gosti u 31. minutu poslije odlično prodora Kamare pored Martinelija i centaršuta koji je Jusuf Fofana proslijedio iza leđa golmana Arsenala Arona Ramsdejla.

Domaći tim izjednačio je u finišu prvog poluvremena. Korner je izveo Gabrijel Martineli, a zaboravljen na drugoj stativi Edi Enketija lako je ubacio loptu u mrežu Monaka.

U nastaku meča Tobdžije su bile bliže drugom pogotku, ali je utakmica završena neriješeno, pa su na kraju pobjednika odlučili penali: presudio je promašaj bivšeg fudbalera Liverpula Japanca Minamina, odnosno odbrana domaćeg golmana Ramsdejla.

Za izabranike Mikela Artete ovo je bila generalna proba pred početak sezone i meča sa engleskim šampionom Mančester Sitijem za trofej Komjuniti Šilda (Superkup Engleske) sljedećeg vikenda, navodi Sportklub.