(FOTO) Totenhem nastavio da posrće: Aston Vila preokretom stigla do Top 4 Engleza

Fudbaleri Aston Vile pobijedili su Totenhem na gostovanju poslije preokreta rezultatom 2:1 u derbiju 13. kola Premijer lige i prestigli tog rivala na četvrtoj poziciji tabele, uz isti broj poena kao trećeplasirani Liverpul.

Vila nastavlja sa odličnim partijama ove sezone i sada je u Top 4 društvu. Sa druge starane Sparsi se nalaze u strmoglavom padu, poslije savršenog starta. Upisali su treći uzastopni poraz i još jednom pokazali kakav im pakao prave problemi sa povredama.

A nije djelovalo da će tako biti poslije 22. minuta kada je Đovani lo Selso doveo domaći tim do prednosti sjajnim golom sa ivice šesnaesterca.

Ipak, kao i prethodna dva, i sada je tim Angea Postekoglua dozvolio protivniku da preokrene i slavi.

Poništeni gol Olija Votkinsa iz 24. minuta, zbog milimetarskog ofsajda, najavio je ono što će se dogoditi u nastavku.

Gosti iz Birmingema su uspjeli da poravnaju do odlaska na odmor. U sedmom minutu nadoknade mrežu domaćina zatresao je Pau Tores.

Na preokret ekipe Unaija Emerija čekalo se do 61. minuta. Juri Tilemans je proigrao Olija Votkinsa, koji se odlično snašao i sa nekih 13-14 metara poslao loptu u malu mrežu.

U međuvremenu, Totenhemu nisu priznata dva gola. Oba puta je pogađao Hjeong Min Son, ali je Korejac bio u nedozvoljenoj poziciji. Isti igrač je i u nadoknadi propustio ogromnu šansu da donese bod svom timu.

Totenhem u sledećem kolu gostuje Mančester sitiju. Vila ide na noge Bornmutu.