Zanimljivo u Premijer ligi Engleske: Barnli bolji od Brentforda, Luton i Notingem Forest podijelili bodove

Odigrane su dvije utakmice "okrnjenog" 29. kola Premijer lige, gdje su najzadovoljniji fudbaleri Barnlija koji je slavio protiv Brentforda (2:1), dok su Luton i Notingem Forest podijelili bodove (1:1).

Zbog FA Kupa su neke ekipe morale da odlože svoje mečeve, a program će osim ove dvije utakmice podariti i jedan derbi Londona, gdje će snage odmjeriti Fulam i Totenhem, ali, tek od 18 časova i 30 minuta će oni izaći na Krejven Kotidž.

Dosta je zanimljivo bilo u Barnliju, gdje je domaćin slavio, ali gdje njihova pobjeda mora otići u zasluge Serhija Regilona, koji je dobio crveni karton već u 9. minutu susreta, što je donekle i odredilo dalji tok utakmice.

Odmah je Brun Larsen postigao gol za 1:0 u 10. minutu, dok je Fofana povisio na 2:0 u 62. minutu. Konačnih 2:1 je postavio Kristofer Ajer u 83. minutu utakmice.

U isto vrijeme, na meču Lutona i Notingem Foresta nije bilo pobjednika. Kristijan Vud je postigao gol za Forest u 34. minutu i mislilo se da će to biti konačan rezultat, ali, Beri nije tako mislio. On je u 89. minutu pogodio i tako donio poravnanje – 1:1, ali i konačan rezultat.