ŠIROKI PORAŽEN NA GRBAVICI Željezničar minimalnom pobjedom nastavio borbu za opstanak

Fudbaleri Željezničara pobijedili su na domaćem terenu ekipu Širokog Brijega sa 1:0 u 28. kolu Premijer lige BiH.

Željezničar Široki

Na samom startu utakmice Željezničar je imao ogromnu šansu kada je Nedim Mekić šutirao s nekih šest, sedam metara, a Ivan Puljić je maestralno reagovao.

Ilija Mašić je na drugoj strani pokušao poslije kornera, no to je otišlo preko gola. Pokušavao je Željezničar da dođe do vođstva, ali nisu uspijevali da stvore veću šansu. Ritam utakmice se usporio, pa prisutni na “Grbavici” nisu imali puno toga šta vidjeti.

Na samom kraju prvog poluvremena Aleksandar Boljević je dobio loptu na pet metara, ipak glavom je šutirao direktno u Puljića. Ono što igrači Željezničara nisu uradili na početku prvog, jesu na startu drugog poluvremena, a ovaj put je Sulejman Krpić iskoristio svoju šansu i postigao gol za 1:0.

U nastavku se dosta igralo na sredini terena, s tim da je Željezničar povremeno prijetio. Samir Radovac je iskoristio jednu grešku protivničkih igrača i šutirao s oko 20 metara, ipak to je otišlo iznad gola.

Pokušavao je Široki da dođe do izjednačenja, imali su ogroman posjed lopte, no Željezničar se dobro branio i čuvao veoma bitnu prednost, piše Meridian sport.

Željezničar u narednom kolu gostuje GOŠK-u, a Široki Brijeg dočekuje Borac.