BORNMUT SILAN Barnli sve dublje tone i blizu je ispadanja iz Premijer lige

U prvoj utakmici današnjeg premijerligaškog programa, Bornmut je kao gost savladao ekipu Barnlija rezultatom 0:2.

Poslije ovog poraza, Barnli je ostao na samo 13 osvojenih bodova, na diobi posljednjeg mjesta sa Šefildom i ove dvije ekipe su već viđene za ispadanje u Čempionšip. Bornmut je istovremeno prekinuo svoju dugu seriju bez pobjede i približio se sredini tabele sa 31 osvojenim bodom na 12. poziciji.

Trener Bornmuta Andoni Iraola je morao već u 12. minutu da izvrši prvu izmjenu zbog povrede defanzivca Senesija, čije je mjesto zauzeo Mefam.

Samo minut kasnije gosti su poveli. Kuk je sa polovine terena uputio dugu loptu pred kazneni prostor Barnlija, Džastin Klajvert je ušao u šesnaesterac, majstorskom varkom se oslobodio O'Šeja i onda rutinski savladao golmana Traforda – 0:1.

Barnli je bio blizu izjednačenja u 66. minutu meča, kada je Kalen zatresao mrežu gostiju iz neposredne blizine, ali prethodno je u skoku sudija vidio prekršaj u napadu i ovaj pogodak nije bio priznat, pišu Sportske.net.

Nade domaćih da ipak mogu do boda, potrajale su do 88. minuta, a onda je uslijedila brza akcija Bornmuta preko Semenja, koji je sa desne strane prišao ivici kaznenog prostora i pored O'Šeja poslao projektil u gornji desni ugao za konalnih 0:2.