Boksing Dej puca od golova: Bornmut nastavio pobjednički niz, Luton slavio u ludom meču protiv Šefilda

Fudbaleri Bornmuta pobijedili su na svom "Vitalitiju" ekipu Fulama rezultatom 3:0, dok je Luton nakon preokreta pobijedio Šefild junajted na "Bramal Lejnu" rezultatom 2:3.

Bornmut je nastavio sjajan niz rezultata u proteklih nekoliko nedjelja, nakon pobjede nad Notingem Forestom u gostima, danas je Iraolin tim pobijedio i Fulam.

Bornmut je poveo u finišu prvog poluvremena kada je Skot izveo odličan solo prodor i kao na tacni ostavio loptu za Džastina Klajverta koji je iskosa sa lijeve strane savladao Lena za 1:0.

Sve je bilo gotovo na isteku časa igre kada je Palinja nespretno oborio Semenja, a sudija pokazao na bijelu tačku. Najbolji igrač i strijelac Dominik Solanke je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio za 2:0.

U finišu, rezervista Sinistera se prošetao i iskoristio lošu postavku odbrane Fulama i postigao efektan gol sa distance za ogromnih 3:0.

Bornmut je do kraja uspio da sačuva prednost i tako veže i sedmu utakmicu bez poraza, a u ovom nizu, Iraolin tim ima skor 6-1-0 i sada je potpuno zasluženo

U drugom popodnevnom susretu, u direktnom okršaju u borbi za opstanak, Luton je nakon preokreta pobijedio Šefild junajted rezultatom 2:3, pišu Sportske.net.

Luton je u 17. minutu iznenadio domaće, pošto je Lokonga asistirao, a Douti bio na pravom mjestu za 0:1.

Ali, Šefild je u drugom dijelu i razmaku od osam minutu uspio da preokrene rezultat.

Prvo je u 61. minutu MekBarni bio na pravom mjestu za 1:1, a onda je u 68. Ahmedhodžić naletio na odbitak i pogodio za 2:1.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je u 77. minutu Luton uspio da dođe do izjednačenja, pošto je Robinson nespretnom intervencijom postigao autogol.

Prava ludnica uslijedila je četiri minuta kasnije, kada je pao još jedan autogol. Ovaj put je Slimani bio nespretan i baš nije imao sreće pa je i on postigao autogol za 2:3.

Luton je tako došao do ogromne pobjede, druge u nizu i sada sa 15 bodova zauzima 18. poziciju, dok je Šefild ostao zakucan za dno sa samo devet.