Rođeni remijem do mjesta koje vodi u Evropu: Velež se spasao u finišu meča i došao do boda protiv Igmana

Fudbaleri Veleža nisu opravdali ulogu favorita u 18. kolu Premijer lige BiH, pošto su na svom terenu, uprkos velikoj dominaciji, remizirali sa Igmanom 1:1.

Fudbaleri Veleža

Hladan tuš na stadionu u Vrapčićima viđen je odmah na početku meča. Igrao se treći minut kada je nakon gužve u šesnaestercu do lopte došao Stefan Denković, te je uz dozu sreće poslao u gol domaćina.

Uslijedila je potpuna dominacija Rođenih i opsjedanje gola gostiju iz Konjica, ali sve napade uspješno su odbijali defanzivci i večeras sjajni golman Igmana Ćeman.

Rezultat 0:1 stajao je do samog finiša meča, i kada su svi mislili da će Igman doći do zlata vrijednih bodova, uslijedilo je veliko slavlje navijača Veleža.

Igrao se 88. minut kada je defanzivac Veleža, Ante Hrkač došao do odbijene lopte nakon ubačaja sa lijeve strane, te preciznim i snažnim udarcem donio poravnanje i konačan rezultat današnjeg susreta.

Velež je ovim remijem bar na kratko došao do mjesta koje vodi u Evropu, pošto se sa 33 boda izjednačio sa Sarajevom na trećoj poziciji, dok Igman sa 19 bodova dijeli poziciju sa Željom i Tuzla sitijem i nema sumnje da nas u nastavku šampionata očekuje zanimljiva borba. Kako u vrhu, tako i za opstanak.