NASTAVLJENA KRIZA Zvijezda 09 poražena na gostovanju u Širokom Brijegu

Fudbaleri Zvijezde 09 poraženi su na gostovanju kod Širokog Brijega u okviru 7. kola Premijer lige BiH.

Na stadionu Pecara domaći su bili bolji sa 2:1, te tako produbili krizu u kojoj se nalazi ekipa iz Ugljevika.

Poveo je Široki u 11. minutu preko Luke Mamića, a prednost je duplirao Daniel Lukić u 25. minutu meča, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Reagovao je na startu drugog poluvremena izmjenama trener gostiju Jurasović, što je donijelo i bolju igru gostima. Kao nagrada za to stigao je pogodak Stefana Veličkovića u 56. minutu meča i nadu da Zvijezda može barem do boda.

Ipak, do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, pa su tako gosti upisali svoj šesti poraz u sedam mečeva i trenutno su na posljednjem mjestu Premijer lige BiH sa samo 3 boda. S druge strane domaćin je pobjedom izbio na drugo mjesto na tabeli, a na svom kontu imaju 13 bodova i meč manje za vodećim Sarajevom.