Ne pomaže "šok terapija": Igman vezao 6. uzastopni poraz u ligi, Široki Brijeg nastavlja trku za Borcem

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su ekipu Igmana iz Konjica sa 2:0 kao domaćin u 10. kolu Premijer lige BiH.

Nema kraja rezultatskoj krizi Igmana. Nakon što je otkaz dobio Dženis Ćosić, na njegovo mjesto sjeo je bivši trener Željezničara, Edis Mulalić. Ipak ni ta šok terapija nije uspjela, pa je Igman upisao 6. uzastopni poraz.

Mladi Luka Mamić u 35. minutu susreta doveo je domaće u vođstvo, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Predstava na Pecari bila je daleko od savršene, prilika nije bilo previše, a samim tim i golovi su nedostajali. Ipak, tačku na ovu utakmicu stavio je Nigerijac Stefen Činedu u 90. minutu.

Glavni arbitar susreta, Antonio Tomić pokazao je na bijelu tačku, a Činedu je bio siguran.

Široki Brijeg. se ovom pobjedom poepeo na 2. mjesto na tabeli, sa 19 bodova, 5 manje od prvoplasiranog Borca. Velež ima 17, a Sarajevo 16, ali Bordo tim tek treba da odigra derbi susret protiv ekipe Željezničara.

Igman je ostao na 10. poziciji na tabeli sa 9 bodova.